úterý 24. května 2016

KRNOV MÁ SVOJI CYKLISTICKOU ZNAČKU

Město Krnov se může pochlubit vlastní cyklistickou značkou, která bude sloužit k propagaci cyklistické dopravy ve městě.

Cykloznačka, která byla slavnostně představena na krnovském náměstí v sobotu 23. dubna 2016 u příležitosti Dne Země, obohatí všechny cyklistické propagační materiály, mapy, mobiliář a nebude chybět ani na všech cyklistických akcích a závodech.

Vítězný návrh pochází z dílny Silvie French, která zvítězila ve veřejné soutěži v konkurenci několika desítek návrhů.

Celkem do soutěže přišlo 56 soutěžních návrhů. Pět postoupilo do druhého hodnotícího kola, které proběhlo formou veřejné ankety na městských webových stránkách. Návrh Silvie French získal od hlasujících celkem 236 hlasů. Na druhém místě se se 186 hlasy umístil návrh Zuzany Matelové a třetí byla cykloznačka navržená Martinem Jančem. Tu mezi nejlepší katapultovalo 146 hlasů.

Krnov se tak zařadil po bok světových metropolí, jako je Kodaň, New York či Vídeň.